Chci zhubnout a už vím, jak na to

A už vím, jak na to! Příběh z návštěvy vyhlášené nutričně-sportovní poradny.

Minulý měsíc jsem brouzdala na webu, kde pravidelně hledám nějaké tipy a rady, jak rychle zhubnout. Po větším prozkoumání situace na trhu mi vypadly 2 varianty, tedy firmy, které se hubnutím zabývají. Vyplnila jsem formulář a odeslala. Jako první se mi ozvali z Prima hubnutí, kde se mnou paní domluvila termín a já se dokonce začala těšit.

Termín mi potvrdili sms a mailem, takže nebylo možné zapomenout :-)

Nastal den D a já se chystala na konzultaci. Nic speciálního nebylo potřeba, jenom přijít o 10 minut dříve, abychom zvládli měření a všechnu administrativu. Na provozovnu jsem trefila celkem snadno, nachází se přímo v centru Prahy, pár kroků od metra I.P. Pavlova nebo Náměstí míru.

Jak to probíhalo?

Hned na recepci mě přivítala velice milá paní s tím příjemným hlasem, který jsem poprvé slyšela v telefonu. Vyplnily jsme spolu všechny potřebné papíry a šly se změřit na přístroji, který má odhalit kolik mám v těle skutečně tuků, svalů a vody. Jaký je můj metabolický věk atd.

Měření tuků

Po diagnostice jsem šla na chvíli zpět do čekárny, kde jak jsem zjistila bylo poměrně dost aktuálních čísel módních magazínů, takže těch 5 minut, které jsem tam čekala, uteklo jako voda :-)

--- Podívejte se na velký výběr účinných spalovačů tuků ---

Vyzvednout mě přišla na první pohled příjemná a hlavně hubená paní, která se mi představila jako moje nutriční terapeutka a odvedla mě s sebou do kanceláře, kde mě ujistila, že není pouze výživový poradce, ale skutečně vystudovaný profesionál. Na stole měla připravené moje výsledky z diagnostiky a bylo vidět, že už si je pročítala.

Diagnostika těla

Nejprve se mě zeptala, co mě skutečně trápí a když jsme začali probírat proč jsem se vlastně přihlásila, důležité pro ni hlavně bylo, proč jsem se rozhodla zhubnout. Prý to souvisí s motivací a pokud je motivace dostatečně veliká, jsou šance na úspěch až nesrovnatelné obrovské, v porovnání s někým, pro koho to tak důležité není.

Následně mi vysvětlila naměřené hodnoty, kde jsem zjistila, že skutečně objem který aktuálně mám není pouze svalová hmota, ale i dostatek tuku :-D. Přístroj umí i odhalit množství vnitřního tuku, který nám vytváří ty odporné tukové prstence okolo břicha a může nás ohrozit i ze zdravotního hlediska. Zkontrolovali jsme svaly, kterých mám údajně dostatek na relativně rychlé hubnutí a i množství vody, která může ukazovat i na špatnou látkovou výměnu.

Popravdě mě dost překvapilo, že když jsme s mou poradkyní výsledky probírali, tak špatně to nevypadalo. Důležité ale je, že vím, kde jsou ty největší problémy. Další část analýzy byla segmentální analýza, která ukázala jak rovnoměrně/nerovnoměrně mám rozložené svaly a tuk na jednotlivých partiích - levá ruka, levá noha, pravá ruka, pravá noha. Lépe se tak dokážeme zaměřit na symetrii těla.

Po vysvětlení diagnostiky se mě paní poradkyně vyptala ještě na další informace ohledně mých oblíbených jídel, denního režimu, zdravotních trápení atd.

Dietní režim

Jak funguje spolupráce s nutriční poradnou?

Následně jsme se spolu začali bavit ohledně spolupráce. Mě nejvíce zaujaly krevní testy a vyšetření potravinových intolerancí. Dále se mi líbil i metabolický test, který dělá hlavně pro zjištění, jaké živiny je dobré v mém případě navýšit. Na základě nejenom těchto informací, ale i dalších mi vytvoří stravovací plán tak podrobný, že vlastně nemusím už do budoucna nic řešit.

Abychom dokázali teorii převést do praxe, v rámci balíčku mám navíc ještě pravidelné kontroly, které probíhají ze začátku každý týden, což je z praxe neúčinnější způsob, jak zhubnout.

Po konzultaci jsem obdržela žádanku a vybrala si termín na odběry. Výhodou je, že mají v Praze více odběrných míst a nemusím se objednávat. Biochemii i intolerance vyšetří z jednoho vzorku, stačí tedy na odběry zajít jednou. Výsledky jsou zaslány přímo na pobočku, nemusím se tedy o nic starat.

Další termín návštěvy jsme domluvili přibližně za 5 dní a já už dostala první úkoly, na které se do příští návštěvy zaměřím.

Na další návštěvě jsme spolu vyplnili metabolický test a poradkyně nebo výživová koučka chcete-li se mě hlavně ptala na to, co se mi od minule podařilo. Tahle pozitivní motivace se mi vážně líbí. Těším se na příště.

Na další návštěvě mi paní asistentka udělala znovu diagnostiku, na kterou jsem vážně zvědavá, protože se od první návštěvy cítím tak nějak lehčeji. Mám více energie a hlavně starat se o sebe mě baví.

Mimo diagnostiky mi změřila i obvody, protože někdy se první výsledky mohou ukázat hlavně na objemu. A potom už si mě vyzvedla moje poradkyně, která pro mě měla už připravený nejen jídelníček ale rovnou celou knihu o mě.

Co moje kniha obsahovala?

  • Všechna možná doporučení ohledně stravování na základě zdravotních a potravinových testů
  • Vhodné i méně vhodné potraviny
  • Výsledky všech měření
  • Jídelníček - 15 jídel ke každému dennímu jídlu

"Analýzu hubnutí bych za sebe doporučila všem, kteří se už snažili zhubnout a nepovedlo se jim a nebo těm, kteří chtějí shodit a vypadat dobře co nejdříve. Za vstupní konzultaci jsem zaplatila 400 Kč a objednat se se slevou můžete na stránce Prima Hubnutí

Autorka příběhu: Renata Veselá


Komentáře

Napsat komentář
DOPORUČUJEME
Recept na banánový chlebíček (banana bread)

Recept na nejlepší zdravý banánový chlebíček s ořechy a bez mouky

Poprvé v posilovně

Poprvé v posilovně, jak začít cvičit

Kefírová buchta - recept na fitness dezert

Kefírová buchta z ovesných vloček

Rychlá a sladká fitness snídaně - videorecept

Nejlepší rychlá fitness snídaně nebo svačina

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze