Co způsobuje noční pocení u mužů a jeho odstranění

Zbavte se problému jednou pro vždy. Podívejte se na příčiny a jejich odstranění.

Pocení je mechanismus, který udržuje správnou teplotu a zbavuje tělo škodlivých toxinů. Takže pocení např. v létě za vysokých venkovních teplot je přirozené, protože pot tělo ochlazuje, aby nedošlo ke přehřátí. Nicméně pokud se nadměrné pocení vyskytuje v noci za normální pokojové teploty, a trvá již dlouhodobě, může se jednat o některou z příčin, které noční nadměrné pocení způsobuje.

Co způsobuje noční pocení u mužů

Konzumace alkoholu a odvykání

Jednou z příčin nočního pocení u mužů mladších 40 let je nadměrné požívání alkoholu. Noční pocení je taky způsobeno při odvykání na alkohol, pocení je jedním z abstinenčních příznaků.

Andropausa

Noční pocení umužů nad 50 let by mohlo vyplývat z nízké hladiny testosteronu, která se postupem věku u každého muže snižuje. Hormonální změny u této skupiny mužů mohou být doprovázeny taky návaly horka.

Stres a úzkost

Noční pocení u mužů nad 40 let by mohl být způsoben dlouhodobým stresem, úzkostí nebo depresemi. K nadměrnému pocení se mohou přidat také bolesti hlavy, nespavost a celková únava.

Nemoci

Časté noční pocení u mužů mohou být zapříčiněny nemocemi: osteomyelitida, hypertyreóza,
Feochromocytom, hypoglykémie, tuberkulóza.

Potraviny

Další z příčin nočního pocení, je příjem některých druhů potravin jako je cibule, nebo příliš kořeněná jídla. To platí hlavně pro muže, kteří mají problémy s trávením např. Syndrom dráždivého tračníku apod.

Léky

Noční pocení může být zapříčiněno vedlejšími účinky některých léků. Obecně platí, že léky pro diabetiky na snížení hladiny cukru, mohou vést k nadměrnému nočnímu pocení a to u diabetiků, které tyto léčiva užívají.

Neurologické nemoci

Nadměrným nočním pocením trpí lidé s neurologickým onemocněním: epilepsie, autonomní dysreflexie nebo posttraumatické stresové poruchy.

Noční pocení u mužů

Odstranění nočního pocení u mužů

  • V místnosti kde tato osoba spí, by nemělo být přetápěno a taky je potřeba spát v pohodlném nočním prádle, takže volit spíše přírodní materiály např. prádlo vyrobené z bavlny.
  • Taky strava hraje důležitou roli při odstranění nadměrného nočního pocení. Je dobré jíst vyváženou stravu, vyhýbat se nadměrnému množství kofeinu, vyhýbat se konzumaci kořeněným a přepalovaným jídlům. Jezte raději libové maso nejlépe vařené a hodně ovoce a zeleniny.
  • Zvládání stresu může zmírnit nadměrné noční pocení, takže je dobré věnovat se různým dechovým cvičením, procvičovat Jógu, Tay-Chi.
  • Je-li příčina nočního pocení nízká hladina testosteronu v těle, lékař určitě najde vhodnou léčbu, která pomůže tento nepříjemný stav s nočním pocením vyřešit.
  • Pokud vznikne problém s nočním pocením v důsledku užívání léků, tak je potřeba problém konzultovat s lékařem, který může předepsat jiné léky, které tento nepříjemný stav nezpůsobují.

 


Komentáře

Napsat komentář
DOPORUČUJEME
Recept na banánový chlebíček (banana bread)

Recept na nejlepší zdravý banánový chlebíček s ořechy a bez mouky

Poprvé v posilovně

Poprvé v posilovně, jak začít cvičit

Kefírová buchta - recept na fitness dezert

Kefírová buchta z ovesných vloček

Rychlá a sladká fitness snídaně - videorecept

Nejlepší rychlá fitness snídaně nebo svačina

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze