Cviky na uvolnění krční páteře - jak se rychle zbavit bolesti

Jak správně uvolnit ztuhlou krční páteř? Podívejte se na krátké video a protáhněte si krk!

Bolesti hlavy, migrény nebo jiné problémy způsobené zablokovanou či zatuhlou krční páteří měl snad někdy každý. Je to nepříjemné, omezuje nás to a dokonce to může být i velmi bolestivé.

Způsobů, jak se zbavit bolesti od krční páteře nebo jak rozhýbat zatuhlou krční páteř, je hned několik. Velmi účinná kombinace je cvičení na krční páteř, protahování, dále teplo a masáže. Jako prevence je dobré stále protahovat krk, používat anatomický polštář a chodit například na pilates nebo jógu.

Vybrali jsme pro Vás celkem 3 videa „Jak uvolnit krční páteř“. Pokud se budete pravidelně protahovat a dbát na správné sezení, problémy krční s páteři by měly zmizet a svaly uvolnit do několika dní. Na uvolnění krční páteře a zbavení se bolesti, zařaďte do svého dne některé z těchto krátkých cvičení. Cviky na uvolnění krční páteře provádějte nejlíp 2x denně. Na krční páteř pomáhají také hřejivé náplasti z lékáren.

Cvičte pomalu a kontrolovaně. V žádném případě necvičte švihem nebo až do bolesti. Cvičení by vám nemělo v každém případě vyvolávat bolest.

Cviky na krční páteř video 1

Cviky na krční páteř video 2

Cviky na krční páteř video 3

Ztuhlá krční páteř může mít spoustu příčin - sedavé nebo stresující zaměstnání, špatné sezení, špatný polštář atd. Proto nepodceňujte nikdy své zdraví a udělejte si čas na protahování a cvičení. Jen takto se dá předejít problémům či dokonce zablokované krční páteři.


Komentáře

Napsat komentář
DOPORUČUJEME
Recept na banánový chlebíček (banana bread)

Recept na nejlepší zdravý banánový chlebíček s ořechy a bez mouky

Poprvé v posilovně

Poprvé v posilovně, jak začít cvičit

Kefírová buchta - recept na fitness dezert

Kefírová buchta z ovesných vloček

Rychlá a sladká fitness snídaně - videorecept

Nejlepší rychlá fitness snídaně nebo svačina

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze