Jak snížit hladinu cukru v krvi

Podívejte se na 3 hlavní zásady, které byste měli dodržovat.

Vysoká hladina cukru v krvi se vztahuje k přítomnosti vysoké úrovni cukru nebo glukózy. Nicméně úroveň glukózy v krvi se obvykle mírně zvýší dvě až tři hodiny po jídle, což je zcela normální. Ale přetrvávající zvýšená hladina cukru v krvi, může být potencionálně nebezpečná.

Termín hyperglykémie se používá při abnormální vysoké hladině cukru v krvi. Ta může způsobit rozsáhlé škody na krevních cévách. Dále zvyšuje riziko ledvinových a srdečních onemocnění. Správnou hladinu cukru v krvi udržuje hormon inzulín. V případě, že tělo omezí nebo úplně přestane produkovat inzulín, dochází k permanentnímu zvýšení cukru v krvi.

Vysoká hladina cukru v krvi, je zapříčiněna nedostatečnou produkcí inzulínu nebo inzulínovou rezistencí. V obou situacích tělo nemůže absorbovat a využít glukózu nebo cukr z krve, což vede v vysoké hladině cukru v krvi. Jednou z nejčastějších nemocí je cukrovka. Jak snížit hladinu cukru? Klíčem k regulaci cukru v krvi, spočívá udržování správných stravovacích návyků a pravidelná fitness aktivita.

Jak snížit hladinu cukru v krvi

Strava ja základ

Osoby s vysokou úrovní hladiny cukru v krvi, by se měli vyhýbat konzumaci potravin, které jsou bohaté na cukry. Potraviny bohaté na cukry: brambory, bílá rýže, bílé pečivo, těstoviny vyrobené z mouky atd. Místo toho byste měli konzumovat potraviny s nízkým glykemickým indexem: ovesné vločky, luštěniny, vlašské ořechy, ovoce zeleninu atd. Vyvarujte se pití sladkých limonád, které jsou plné cukrů a sladidel.

Pitný režim

Dostatek obyčejné pitné vody 7–8 sklenic může být užitečné k regulaci cukru v krvi. Kromě regulace cukru v krvi také voda napomáhá vylučovat toxický odpad z těla. Dokonce některé byliny mohou napomáhat snižovat cukr v krvi. Byliny, které napomáhají snížit cukr v krvi: skořice, zázvor a ženšen.

Pravidelné cvičení

Stravovací návyky by měli být doplněny o pravidelnou fitness aktivitu. Pravidelné cvičení vám pomůže zůstat zdravými. Cvičení napomáhá snížit hladinu cukru, ale i krevního tlaku a cholesterolu. Fitness trénink vám pomůže zbavit se nadbytečné hmotnosti. Nadváha a obezita je taky jednou s příčin vysokého krevního cukru, proto je cvičení tak velmi důležité.

 


Komentáře

Napsat komentář
DOPORUČUJEME
Recept na banánový chlebíček (banana bread)

Recept na nejlepší zdravý banánový chlebíček s ořechy a bez mouky

Poprvé v posilovně

Poprvé v posilovně, jak začít cvičit

Kefírová buchta - recept na fitness dezert

Kefírová buchta z ovesných vloček

Rychlá a sladká fitness snídaně - videorecept

Nejlepší rychlá fitness snídaně nebo svačina

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze