Sportovní výživa, fitness výživa a strava, kulturistika strava

Úvod do sportovní fitness výživy. Už žádná cesta pokus - omyl

Výživa sportovců je dnes aktuálním a stále diskutovaným problémem, zvláště v kulturistice. Přesvědčení, že člověk musí na svém zevnějšku pořád pracovat, mě inspiruje k vytvoření těchto článků, protože pokud chceme něčeho dosáhnout, musíme nejprve vědět, jak začít.

Žijeme ve světě, kde jsou nároky společnosti na vzhled neúprosné a čím dál tím více lidí začíná chodit do posiloven za vidinou lepší postavy. Po celou dobu jsou ovlivňovaní prostřednictvím reklam neúplnými a nepravdivými informacemi o správné výživě při cvičení. Všechny tyto reklamy mají nepříznivý vliv na naše rozhodování a často se lidé vydávají cestou pokus – omyl.

Bez dodržování příjmu kvalitních bílkovin a ostatních základních živin, jako jsou sacharidy a tuky, se dá jen těžko dosáhnout svého snu. Mezi nejhorší demotivaci každého sportovce a především kulturisty patří stále tvrdě cvičit a potit se, ale bez viditelných výsledků. Sportovec, který nedbá na skladbu jídelníčku, nemá mnoho šancí na úspěch, a právě zde přichází na řadu sportovní výživa se svými specifickými nároky, které velice ovlivňují efektivitu úsilí.

--- Velké srovnání cen sportovních doplňků ---

Fitness strava

Snažím se sjednotit výživové zvyklosti a shrnout výživová doporučení sportovců do jednoho celku, aby se začínající sportovci vyhnuli zbytečným stravovacím omylům, které je zpomalují při dosažení lepších výsledků. Doufám, že Vám jednotlivé články pomůžou k vytvoření komplexního pohledu na výživu.

Podívejte se v dalších příspěvcích na fitness recepty, rady jak přibrat nebo správný pitný režim.


Komentáře

Napsat komentář
DOPORUČUJEME
Recept na banánový chlebíček (banana bread)

Recept na nejlepší zdravý banánový chlebíček s ořechy a bez mouky

Poprvé v posilovně

Poprvé v posilovně, jak začít cvičit

Kefírová buchta - recept na fitness dezert

Kefírová buchta z ovesných vloček

Rychlá a sladká fitness snídaně - videorecept

Nejlepší rychlá fitness snídaně nebo svačina

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze