Jak být fit na svatbu, jak zhubnout na svatbu

Plánujte, hýbejte se a vylaďte svůj jídelníček.

Svatba většinou není žádná hurá akce a jde o dokonale naplánovanou a načasovanou záležitost. Proto má nevěsta stále dostatek času, aby zapracovala nejen na samotných přípravách, ale i na své postavě.

Přáním každé nevěsty, ale i maminky či družičky i svatebního hosta je, aby v takový den vypadal pokud možno, co nejlépe. Možná se rmoutíte tím, že máte před sebou nesplnitelný úkol. Potěšíme vás – změnu postavy lze provést již za 90 dní. Co je k tomu potřeba? Pevnou vůli, odhodlání, chuť se sebou něco dělat. Změna jídelníčku je sice dobrý nápad, ale rozhodně by se nemělo jednat o žádnou drastickou dietu, která skončí ve svatební den. Být fit by mělo být prioritou každého člověka, a nejen v době před a na svatbě.

Vylaďte svůj jídelníček

Začněte tím, že vyladíte svůj jídelníček. Pokud je vaším snem i zhubnout do svatby nějaké to kilo a mít hezkou a pevnou postavu, pak budete muset oprášit trochu matematiku. Je logické, že u hubnutí musí být příjem menší než výdej. A kolik potravy za den tedy přijímat? Buď si spočítáte své hodnoty pomocí tabulek anebo trochu zainventujete a koupíte si chytré hodinky. Ty počítají spálené kalorie za vás a dokonce i tehdy, když spíte. Protože kalorie pálíme nejen při pohybu, ale i během spánku.

--- Podívejte se na velký výběr účinných spalovačů tuků ---

Podle toho zjistíte, kolik kalorií můžete během dne přijmout. Kalorie by se měly samozřejmě skládat z příjmu zdravé potravy. Zapomeňte na sladké nápoje, smažená jídla, bílé pečivo a dokonce i některé přílohové potraviny – ačkoliv mají nízký glykemický index – mají vysokou glykemickou nálož. A ta hraje důležitější roli, než glykemický index. Které přílohy zde patří? Například brambory, rýže. Na knedlíky a podobná jídla rovněž úplně zapomeňte. Pokud si nebudete vědět rady s jídelníčkem, stačí oslovit nějakého odborníka (prostudujte si recenze), který vám jídelníček pomůže sestavit a stejně tak vysvětlí vhodnost a nevhodnost některých potravin.

Pohyb

Bez pohybu se sice zhubnout dá, ale tělo mít krásné a pevné (pružné, jako strunu) mít nebudete. K tomu je prostě cvičení potřeba nijak se to ošidit nedá. Cvičit můžete buď podle youtube, kde najdete mnoho programů zdarma, ale většinou ty lepší jsou v angličtině. Anebo si zaplatíte fitness trenéra. To už záleží na vás. Nicméně skvělých výsledků se dá dosahovat i cvičením doma. Existují i možnosti koupit si fitness poradenství online.

Tudíž nelze se vymlouvat na nedostatek času či fakt, že ve vaší blízkosti není žádné fitness centrum. Při cvičení z pohodlí domova záleží opět pouze na vás, zda si pořídíte nějaké cvičební nástroje anebo dáte přednost vlastní váze. Jako cvičební pomůcka může posloužit klidně gauč, židle, křeslo, kobereček, ručník a jiné věci, které máte běžně doma. Tak hurá do toho, půl je hotovo. Čas běží a vaše svatba se nezadržitelně blíží…


Komentáře

Napsat komentář
DOPORUČUJEME
Recept na banánový chlebíček (banana bread)

Recept na nejlepší zdravý banánový chlebíček s ořechy a bez mouky

Poprvé v posilovně

Poprvé v posilovně, jak začít cvičit

Kefírová buchta - recept na fitness dezert

Kefírová buchta z ovesných vloček

Rychlá a sladká fitness snídaně - videorecept

Nejlepší rychlá fitness snídaně nebo svačina

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze