Jak zvýšit hladinu testosteronu

Podívejte se, jak zvýšit hladinu přirozeného testosteronu na maximum!

Testosteron je hormon, který je produkován ve varlatech a nadledvinkách. Zdravá hladina testosteronu podporuje růst svalů. Lidé trpící nedostatkem testosteronu se často ptají, jak zvýšit testosteron přirozeně?

I když terapie testosteronem, který zahrnuje používání léků na předpis (může být aplikován pouze lékařem), pracuje efektivně na zvýšení mužského hormonu, způsobuje spoustu nežádoucích účinků, proto se mnozí ptají, jak zvýšit hladinu testosteronu přirozeným způsobem.

Zvýšit příjem zinku

Studie ukazují, že nedostatek zinku vede ke snížení hladiny testosteronu. Dostatečný příjem zinku je rozhodující pro zajištění normální produkci testosteronu. Potraviny bohaté na zinek v běžné stravě: rostbíf, jehněčí, hnědá rýže, arašídy, ústřice, humři, suché pražené kešu oříšky. Podívejte se také na velký výběr zinku z lékáren.

Pravidelné fitness cvičení

Pravidelné cvičení je velmi důležité k udržení normální hladiny testosteronu. Hypofýza (podvěsek mozkový) je odpovědná za vylučování luteinizačního hormonu (LH), který stimuluje produkci testosteronu v těle. Nedostatek testosteronu právě často souvisí s poruchou hypofýzy. Pravidelné cvičení se zátěží dává podmět hypofýze ke zvýšení produkce testosteronu. Cvičení se zátěží by však nemělo trvat déle než 40 minut, protože příliš dlouhý trénink může naopak způsobit pokles hladiny testosteronu.

--- Doplňky na zvýšení libida z lékáren ---

Zdravá výživa

Spolu se zvýšeným příjmem zinku musí každodenní jídelníček zahrnovat další potraviny, které zvyšují hladinu testosteronu.
- ovoce: banány, avokádo a fíky
- zelenina: chřest, květák, brokolice
- zdravé tuky: ryby, losos a tuňák
- ořechy: mandle a kešu

Dostatečný odpočinek

Adekvátní spánek může mít pozitivní vliv na hladinu testosteronu. Lékaři doporučují alespoň 7–8 hodin spánku denně k udržení zdravé hladiny testosteronu, protože nedostatečný spánek může vést k jeho snížení.

Jak zvýšit hladinu testosteronu

Efektivně zvládat stres

Dalším faktorem, který může ovlivnit hladinu testosteronu, je stres. Dlouhodobý stres může snížit hladinu testosteronu. Když je tělo vystaveno velkému stresovému napětí, reaguje tím, že uvolňuje hormon známý jako kortizol. Produkce kortizolu je hlavní příčinou snížení hladiny testosteronu. Začleněním Jógy a meditačních technik v každodenním životě, může pomoct účinně zvládnout stres.

Snížit konzumaci alkoholu

Příliš velká konzumace alkoholu souvisí s nízkou hladinou testosteronu, alkohol potlačuje produkci testosteronu, proto je potřeba omezit konzumaci alkoholu na minimum.

 


Komentáře

Napsat komentář
DOPORUČUJEME
Recept na banánový chlebíček (banana bread)

Recept na nejlepší zdravý banánový chlebíček s ořechy a bez mouky

Poprvé v posilovně

Poprvé v posilovně, jak začít cvičit

Kefírová buchta - recept na fitness dezert

Kefírová buchta z ovesných vloček

Rychlá a sladká fitness snídaně - videorecept

Nejlepší rychlá fitness snídaně nebo svačina

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze