Jak správně hubnout - nezačínejte s hardcore dietou!

Je to zbytečné a rychle se dostanete do stádia, kdy už to nefunguje a co potom dál?

Dneska se podíváme na to, proč je špatně začít rovnou s nějakou drastickou dietou, a proč bychom to rozhodně dělat neměli.

Když se rozhodnete hubnout, je potřeba jít na to pozvolna. Hubnutí je takový běh na dlouhou vzdálenost. Pokud si vyplýtváte nejsilnější zbraně hned na začátku, tak co potom dál? Sice rychle zhubnete (s čím vám pravděpodobně půjdou dolů i svaly), ale moc dlouho to fungovat nebude. Tělo se za chvíli vašemu režimu rychle přizpůsobí.

Třeba po 3 týdnech hardcore diety, už se vám váha snižovat nebude, ale přitom už budete cvičit do úmoru, zobat spalovače jako bonbony a jídla budete mít tak tak, že už více ubrat nepůjde. Do takového stádia se přece dostat nechcete.

Navíc pokud se po držení extrémní diety několikrát normálně najíte, přijde přímo ukázkový jojo-efekt a veškerá práce přijde vniveč. O co hůř, ještě si narušíte metabolismus a dlouho se budete dostávat zpět do normálního stavu před dietou.

Proto pokud máte čas a netlačí vás žádný šibeniční termín, začínejte s dietou a hubnutím pozvolna!

Při hubnutí můžete vyzkoušet třeba tento postupný návod na hubnutí pro muže i ženy a přecházet od bodu k bodu v rozmezí 1-2 týdnů. Vždy uvidíte, jak tělo na nový impulz zareaguje a potě budete pokračovat stejně nebo v hubnutí přitvrdíte a přejdete na další bod.

1) Zařaďte ke cvičení navíc kardio

Přidejte ke svému tréninku navíc například 3x týdně 30 minut kardia po tréninku. Aerobní aktivitou nakopnete metabolismus a zvýšíte kalorický výdej.

--- Podívejte se na velký výběr účinných spalovačů tuků ---

2) Snižte sacharidy a tuky

Snížit ale s citem! Ne že si hned budete dávat sacharidové 0 a jíst jídla zcela bez tuku - to ne. Snižte např sacharidy o 50 - 100g a uvidíte, jak půjdete s váhou dolů.

3) Přidejte více kardia

Přidejte ke svému tréninku ještě více kardia. Z původních 30 minut zvyšte kardio po tréninku na 45 minut. Velmi účinné je také kardio na lačno, které můžete také zařadit do svého tréninkového (hubnoucího) plánu.

4) Přidejte spalovač

V této fázi je už dobré své snažení nějak podpořit. Tady je potřeba trošičku zaexperimentovat, protože každému sedí něco jiného. Doporučuji vyzkoušet například osvědčené spalovače tuků jako Grenade Thermo Detonator nebo Lipo 6. Dále pak klasiku jako je kofein a synephrine v tabletkách.

5) Snižte ještě více příjem sacharidů a tuků - sacharidové vlny

Jak už máme v tréninku hodně kardia včetně kardia nalačno a spalovač a váha se už dolů nehne, tak pak teprve doporučuji začít se sacharidovými vlnami popřípadě ještě o něco snížit příjem sacharidů a tuků a až pak přejít na sacharidové vlny.

Už se nemůžu dívat na to, jak někdo začne s dietou a přestane najednou úplně jíst. Takže to bylo vše jen tak stručně v několika bodech k této problematice. Hodně štěstí při vašem snažení! Případné otázky pište do komentářů :)


Komentáře

Napsat komentář
DOPORUČUJEME
Recept na banánový chlebíček (banana bread)

Recept na nejlepší zdravý banánový chlebíček s ořechy a bez mouky

Poprvé v posilovně

Poprvé v posilovně, jak začít cvičit

Kefírová buchta - recept na fitness dezert

Kefírová buchta z ovesných vloček

Rychlá a sladká fitness snídaně - videorecept

Nejlepší rychlá fitness snídaně nebo svačina

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze