Fitness článek: potraviny, které zlepšují činnost mozku

Potřebujete zlepšit svoji paměť a podpořit mozkové závity? Víme jak na to!

Šedá mozková hmota je tvořena až 100 milióny buňkami, které spotřebují až čtvrtinu energetického výdeje našeho organismu. V době nadměrného stresu (např. práce na projektu v zaměstnání, příprava studentů na zkoušky apod.), může dojít v určitém okamžiku k vyčerpání, což znamená ztrátu koncentrace. V takovém okamžiku je potřeba příjem vhodným potravin, aby došlo k energetické obnově a zlepšení činnosti mozku. V dnešním krátkém příspěvku se dozvíte jaké vhodné potraviny konzumovat, aby došlo ke zlepšení činnosti mozku.

Med

Obsahuje směs vitamínů, minerálů, bio-hormonů a enzymů, které mohou stimulovat myšlení. Užívejte denně dvě lžíce medu po snídani.

Potraviny které zlepšují činnost mozku med

Ryby a mořské plody

Obsahují aminokyseliny, z nichž organismus může syntetizovat noradrenalin a dopamin. Konzumujte ryby alespoň 3 krát týdně.

Sója

Obsahuje vysoký podíl vitamínu B1 a lecitinu. Lecitin zlepšuje paměť a nedostatek vitamínu B1 je často spojován s psychickým vyčerpáním. Konzumujte denně 100g sóji nebo vypijte dvě sklenice sojového mléka.

Potraviny které zlepšují činnost mozku sója

Banány

Jsou výborné pro zlepšení paměti, protože obsahují aminokyselinu L-Triptofan, která hraje klíčovou roli při produkci Serotoninu (hormonu štěstí). Konzumujte alespoň jeden banán za den.

Čili papričky

Jsou bohaté na vitamín C a taky obsahují látku Kapsaicin, která odstraňuje pocit vyčerpanosti, zlepšuje paměť a jiné mozkové funkce. Konzumujte jednu čili papričku za den.

Potraviny které zlepšují činnost mozku chilly papričky

Česnek

Je k nezaplacení, protože stimuluje krevní oběh a tím pádem zvyšuje prokrvení tkání a okysličení mozku. Konzumujte alespoň půl stroužku česneku denně.

 


Komentáře

Napsat komentář
DOPORUČUJEME
Recept na banánový chlebíček (banana bread)

Recept na nejlepší zdravý banánový chlebíček s ořechy a bez mouky

Poprvé v posilovně

Poprvé v posilovně, jak začít cvičit

Kefírová buchta - recept na fitness dezert

Kefírová buchta z ovesných vloček

Rychlá a sladká fitness snídaně - videorecept

Nejlepší rychlá fitness snídaně nebo svačina

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze