Běhání v zimě, běh v zimě, běhání

Ne každý chce běhat pouze ve fitku na běžícím páse, podívejte se na 5 rad, jak běhat a neonemocnět

Zná to každý, listy ze stromů opadají, začne foukat mrazivý vítr a možná začne i sněžit. V tomto období se většina rekreačních běžců začnou stahovat do fitek a běhají na pásu. Proč ale? Není nic lepšího, než si provětrat hlavu na čerstvém vzduchu, ale správné běhání v zimě má pár svých pravidel, znáte je?

1 Namotivujte se

Nejlepším způsobem motivace je, pokud se s někým na běhání domluvíte. Pokud půjde ten druhý, jistě Vás to přinutí se nakonec obléct a vyběhnout, i když se Vám z vyhřátého domova chtít nebude.

2 Chytře se oblékněte

Jedno pravidlo říká, že pokud se při běhání nechcete příliš zpotit a přitom ani prochladnout, měli byste se obléct jako by venku bylo o 10 stupňů více. Využijte ideálně oblečení na běh - bundy s odvětráváním a funkční prádlo. Pokud je venku velká zima, rozhodně bude hodit alespoň čepka a rukavice, které si můžete kdykoliv během běhání rychle sundat.

3 Před vyběhnutím se zahřejte

Předtím než vyběhnete, trošku se doma rozehřejte. Dejte si pár dřepů s výskokem, vyběhnete párkrát domovní schody nebo vytáhněte na chvilku švihadlo a dejte si lehký strečink. Pokud tělo zahřejete už před běháním, nebude se Vám venku zdát taková zima. Navíc venku a v zimě těžko uděláte před během kvalitní strečink.

Běháni v zimě

4 Běhání si naplánujte

Nejideálnejší je běhat odpoledne, ale ptáte se proč zrovna v tuto dobu? V odpoledních hodinách bývají teploty z pravidla nejvyšší a tu a tam může svítit i slunce, navíc půjdete dobře vidět zvlášť pokud běháte někde u cesty. V zimě se nehodí trénovat vytrvalostní běhy, protože teplota se může za čas běhu rapidně snížit například kvůli chladnému větru. Pokud nemůžete běhat odpoledne, je dobré si naplánované kilometry rozdělit do 2 částí – polovinu uběhnout ráno a druhou večer.

5 Převléknout a zahřát

Teplota těla se po doběhnutí začne okamžitě snižovat. Abyste zabránili pocitům zimy nebo dokonce prochlazení, okamžitě jak doběhnete, se převlečte od hlavy až k patě do suchého oblečení a vysušte si mokré vlasy. Po doběhnutí mějte vždy po ruce nachystaný například teplý čaj. Je potřeba se zahřát jak z venku, tak i zevnitř.


Komentáře

Napsat komentář
DOPORUČUJEME
Recept na banánový chlebíček (banana bread)

Recept na nejlepší zdravý banánový chlebíček s ořechy a bez mouky

Poprvé v posilovně

Poprvé v posilovně, jak začít cvičit

Kefírová buchta - recept na fitness dezert

Kefírová buchta z ovesných vloček

Rychlá a sladká fitness snídaně - videorecept

Nejlepší rychlá fitness snídaně nebo svačina

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze