Jak rychle zhubnout, cvičení na hubnutí, jak se zbavit tuku na břiše

Víte jak rychle zhubnout a jaká cvičení na hubnutí jsou nejlepší? Podívejte se a motivujte se!

Každý by v dnešní době chtěl být hubený a nejlépe za co nejkratší dobu. Uvědomte si ale, že většina diet z časopisů většinou k ničemu nevedou. Hubnutí je to dlouhá cesta plna odříkání, dřiny a potu. Takže si přestaňme pokládat otázku jak nejrychleji zhubnout, ale spíše jak efektivně zhubnout.

Při dietě nebudete mít dostatek energie a vaše psychická stránka bude rozházená, budete si odříkávat jídlo, které jste do teď jedli po tunách, ale výsledek bude stát zato. Takže pokud jste odhodlání a říkáte si „chci zhubnout“, tak tento článek Vám pomůže k vysněné postavě.

Jak zhubnout ?

Zhubnout se dá několika způsoby. Zde si uvedeme pár tipu jak nejlépe hubnout a na co si dát pozor:

 • Základ pro hubnutí je omezit sacharidy (pozor nesmíme klesnout příliš nízko - vznik zdravotních problému). Samozřejmě nemusím zdůrazňovat, že vybíráme potraviny s nízkým obsahem rychlých sacharidů, tuku. 
 • Vyhýbáme se smažení a tučným potravinám. Nejlepší volba je vaření na vodě. 
 • Žádné sladkosti, žádný cukr do kávy nebo koláče, klobásy, polotovary atd. Cukr můžete nahradit umělými sladidly např. stévie.
 • Porci si rozdělíme na menší části a jíme častěji 6x až 8x denně, za žádnou cenu se nepřejídáme, jezte pouze do polo syta.
 • Dostatek vody - neperlivé, neochucené. Nejlepší volbou je čistá voda.
 • Při hubnutí nebudete mít dostatek energie (kvůli sníženým sacharidům), proto doporučují na podporu kofein.
 • Můžete využit různé doplňky stravy, doporučoval bych: kofein, spalovač (pečlivě vybírat), a pokud se Vám nedaří pokrýt dostat bílkovin stravou tak vysokoprocentní kvalitní protein a BCAA před i po sportu na ochrnu svalové hmoty.
 • Dostatek pohybu a cvičení - tady platí pravidlo čím více, tím lépe.

Jak rychle zhubnout

Cviky na hubnutí

Nejlepší cvičení na hubnutí jsou kruhové tréningy.

 • Cvičte alespoň 3x týdně. Vyšší počet opakování a menší pauzy mezi sériemi.
 • Zařaďte kardio - běhání, zumba, aerobik, kolo, plavání atd.
 • Nevymlouvejte se na nedostatek času- můžete cvičit např. večer doma před televizí, dřív vstávat, atd.

Časté otázky (upozornění nelze zhubnout jenom určitou partii, pří hubnutí tělo hubne jako celek).

Jak zhubnout nohy?

Běhání, běh do schodů, švihadlo, kolo, dřepy, dřepy s výskokem, výpady - provádíme víc opakování (cca 15-20 x) s malými pauzami mezi sériemi, kmitání nohou - lehněte si na bok, nohu zvedněte cca 40 cm nad podlahu a svižně sní, kmitáme, roznožování - stoupneme si vzpřímené a jednou nohou zvedáme do strany do úhlu cca 45° chvíli setrváme a vrátíme k druhé noze - nepokládáme. Zakopávání- klekneme se na všechny čtyři, díváme se dopředu a zvedáme nohu směrem nahoru.

Jak zhubnout nohy

Jak zhubnout stehna a boky?

Jak zhubnout stehna je v odstavci výše. Na boky je nejúčinnější cvik - pokud cvičíme doma, naplníme si pet láhve které vezmeme do rukou. Postavíme se vzpřímeně a jednu ruku pouštíme podél těla dolu co nejníž, poté se vrátíme do původní polohy a to samé opakujeme na druhou stranu. V posilovně pet láhve nahradíme závažím, které nám vyhovuje. Další cvik - lehneme si na podlahu, nohy pokrčíme, ruce podél těla a snažíme se dotknout rukou kotníku na jedné straně, poté se vrátíme do původní polohy a opakujeme na druhou stranu.

Jak rychle zhubnout?

Jak už jsem říkal není naším cílem co nejrychleji zhubnout, ale zhubnout kvalitně bez jojo efektu. Nezkoušejte diety, kde držíte hladovku. Tyto diety nikam nevedou. Úbytek váhy je totiž voda a první co půjde dolů, budou svaly a ne tuky. Navíc tato dieta nejde dlouho vydržet a hned po „normální“ stravě Vám naběhne jojo efekt. Zbavení se podkožního tuku, zachovaní svalů a cítí se zdravě to je to, čeho chceme docílit, proto nás nezajímají rychlé nefunkční diety.

Sacharidové vlny

Podrobně rozepsaný v článku PROTEINOVÁ DIETA A SACHARIDOVÉ VLNY. Jenom bych zopakoval pár informací. Jedná se o dietu, kdy snížíme sacharidy a každý den je zvedáme do určitého množství. Poté opět klesneme na minimum. Sacharidy 1. den 50-100 g, 2 den 200 g, 3. Den 300 g, 4 den 400 g, 5 den 50-100 g atd. dostatečný příjem bílkovin až 2,5 g/1 kg hmotnosti a dostatečný příjem tekutin.

Jak zhubnout břicho

O tom jak se zbavit tuku na břiše a různé cviky na hubnutí břicha si nezapomeňte přečíst JAK VYRÝSOVAT SVALY a POSILOVÁNÍ BŘICHA. Kde jsou popsány základní věci a pokud je budete dodržovat, krásného bříška se dočkáte. V dnešním článku bych pouze přidal dobrou ukázku cvičení na břicho, kterou sám zařazuji do cvičení:

Pozn. Tyto videa jsou rozdělený dle úrovní. Jakmile zvládnete LEVEL 1, můžete přejít na náročnější.

Hubneme do plavek

Prvně bych chtěl upozornit, že prioritou by mělo být udržování postavy celoročně, ale pokud jste se rozhodli zhubnout do plavek a máte nedostatek motivace k hubnutí, pusťte si toto video. Mně to vždy nakopne a uvědomím si, proč jsem s cvičením začal a proč v něm i přes všechnu stagnaci, doslovně „žraní“ a následné diety pokračuji.

 


Komentáře

Napsat komentář
5. května 2016
Kristyna
Dobrý den, zajem o kontakt na vasi kolegyni bych mela. Dekuji a preji pekny den. Kristyna
4. května 2016
Fiton.cz
Dobrý den, paní Kristýno, článků je tu spousta, potřeboval bych vědět přesně jaký. Ale obávám se, že pokud byl jídelníček napsáno pro muže, které ještě cvičí, Vám vyhovovat určitě nebude. Před napsáním efektivního jídelníčku, který má fungovat, je zásadní zjistit např. váhu, výšku, jak velký má být váhový úbytek, denní režim člověka, předchozí stravovací návyky atd. Pokud budete mít zájem, mohu Vám předat kontakt na kolegyňku nutriční terapeutku, které se zabývá touto problematikou speciálně u žen. Poradnu má v Brně, ale myslím, že se dá vše domluvit i online. Přeji pěkný den, Pavel
3. května 2016
Kristýna
Dobry den,nedavno jsem nasla tuhle stranku kde jsem cetla clanek se sestevenym jidelnickem pro muze. Chtela jsem se zeptat zda je mozne sestavit jidelnicek pro zenu a nebo jestli muzu tento konkretni jidelnicek dodrzovat i ja ikdyz nebudu cvicit tak jak je v clanku uvedeno. Dekuji
DOPORUČUJEME
Recept na banánový chlebíček (banana bread)

Recept na nejlepší zdravý banánový chlebíček s ořechy a bez mouky

Poprvé v posilovně

Poprvé v posilovně, jak začít cvičit

Kefírová buchta - recept na fitness dezert

Kefírová buchta z ovesných vloček

Rychlá a sladká fitness snídaně - videorecept

Nejlepší rychlá fitness snídaně nebo svačina

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze