Jak cvičit v posilovně, jak správně cvičit, jak začít posilovat

Pojďme to novoroční předsevzetí dodržet! Nebyli jste nikdy v posilovně? Podívejte se jak začít

Začátkem nového roku často vidím nové lidi v posilovně, kteří chtějí změnit svou postavu. Bohužel další měsíce z těchto lidí zbyde jenom malá část. Je to dané tím, že začínající sportovec si zvolí nereálné cíle a poté, když nevidí vysněnou postavu, toho nechá. Druhým důvodem je, že si stáhnou trénink například Arnolda a myslí si, že to zvládnou. Pokud to s cvičením myslíte vážně a poprvé chcete navštívit posilovnu je tento článek přímo pro Vás.

Jak začít posilovat

Nejdříve bych chtěl upozornit, že nestačí pouze cvičení v posilovně. Takhle to nefunguje. Je potřeba změnit své zvyklosti od základu. Při prvním setkání s posilovnou si musíte stanovit cíle, ale reálné, a snažit se, abyste tyto cíle dosáhli za každou cenu. Například zhubnu 3 kila za měsíc nebo zvednout 90 kg na bench. Vybereme si základní trénink pro začátečníky, zavedeme deníček a všechno si zapisujeme. Pokud a chceme, aby se naše cíle plnili, omezíme alkohol, pokud možno úplně a změníme stravovací návyky.

Jak začít cvičit

Jak cvičit v posilovně

Rád bych upozornil všechny - ne opravdu se trénink nezačíná břišním svalstvem, nebo bicepsem! Hodně začínajících lidí v posilovně jako první cvik zvolí biceps, pak si dá triceps, možná prsa, břicho a tím jeho trénink končí. Toto je celé špatně. Pokud začínáte základní trénink na první měsíc je vždy procvičit celé tělo včetně NOHOU.

Skladba tréninku: dřepy 3x10, bench press- 3x10, přitahování velké činky v předklonu 3x10, ramena 3x10, biceps 3x8 (A) triceps 3x8 (B) a břicho.
Jeden trénink cvičíme biceps, druhy triceps.

Jak často posilovat

Cvičíme 3x týdně. Naše tělo nebylo nikdy zvyklé cvičit, takže bude dobře reagovat. Navíc si můžeme zvyknout pomalu na nový režim. Dost lidí si na začátku nasadí vysoké tempo a poté zjistí, že nejsou schopni fungovat, že je fitness omezuje a raději toho nechají. Volil bych tedy výše popsaný trénink první měsíc. Tělo nám zpevní a my se poté můžeme vrhnou na klasicky objemový trénink vícekrát týdně.

Jak správně cvičit - jak správně posilovat

Pro posilování s činkami pár základních věcí:

  • Dobře si nastudujte základní cviky- předejdete zranění
  • Nezvedejte těžké váhy - důležité se naučit správnou techniku. Těžké váhy si nechte na později. Na začátku se snažte pořad dodržovat technicky správné provedení, tak jak jste cvik nastudovali- ze začátku to možná nepůjde dobře, ale časem to jistě zvládnete.

Na konec ještě pár věcí o doplňkách stravy. Protein, protein a ještě jednou protein. Toto jediné byste měli mít doma. Ostatní suplementy jsou pro začínající fitnesáky a fitnessky celkem „zbytečné“ vaše tělo bude krásně reagovat i bez nich.


Komentáře

Napsat komentář
DOPORUČUJEME
Recept na banánový chlebíček (banana bread)

Recept na nejlepší zdravý banánový chlebíček s ořechy a bez mouky

Poprvé v posilovně

Poprvé v posilovně, jak začít cvičit

Kefírová buchta - recept na fitness dezert

Kefírová buchta z ovesných vloček

Rychlá a sladká fitness snídaně - videorecept

Nejlepší rychlá fitness snídaně nebo svačina

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze