Jak zkvalitnit svalovou hmotu

Rady, jak se zbavit přebytečného tuku stručně a jednoduše.

Venku začíná krásné letní počasí a proto je potřeba začít zkvalitňovat svalovou hmotu, kterou jste si v zimě vybudovali poctivým tréninkem ve vašem fitness centru. Tady je návod jak se stravovat tak, abyste se zbavily přebytečného tuku.

Konzumujte dostatečné množství komplexních sacharidů. Pokud vyloučíte z jídelníčku tuky a příjem bílkovin ponecháte na 2 gramech na kilogram tělesné váhy, zůstane vám prostor na sacharidy.

Cyklujte příjem sacharidů. Postupné zvyšování množství sacharidů tři jdoucí dny po sobě, vystřídá radikální snížení ve čtvrtém dnu. Šokujete tím váš metabolismus a zabráníte organismu přejít na tak zvaný úsporný režim.

Jak zkvalitnit svalovou hmotu

Pečlivě sledujte pokroky, které jste dosáhli. Vaším cílem by měla být redukce tělesné hmotnosti. Hmotnost však snižujte opatrně. Úbytek hmotnosti by neměl přesáhnout víc jak 0.5 kg týdně. Pokud shazujete hmotnost velmi rychle, tak zvyšte příjem sacharidů. Pokud se vám nedaří snižovat váhu téměř vůbec, tak příjem sacharidů naopak snižujte.

Zařaďte do vašeho programu kardio trénink. Vůbec nejlepší kardio trénink je po ránu a na lačno. Maximálně přidejte BCAA aminokyseliny, abyste zabránili úbytku svalové hmoty. Kardio trénink provádějte alespoň čtyřikrát týdně. Cvičební jednotka by měla trvat alespoň 40minut při hodnotě 70% maxima vaší tepové frekvence.

Jak zkvalitnit svalovou hmotu

Konzumujte potraviny s nízkým glykemickým indexem. Tím, že budete jíst potraviny s nízkým glykemickým indexem, podpoříte tím lepší spalování tuků. Mezi potraviny s nízkým glykemickým indexem patří ovesné vločky, hrách, čočka a celozrnné pečivo.

Poslední jídlo před spaním bych doporučil používat protein s vysokým obsahem bílkovin. Být na dietě dlouho není pro tělo výhodné, proto po každém dvacátém dnu přejděte alespoň na tři dny na normální stravu, kdy příjem uhlohydrátů zvýšíte na normální příjem, který jste měli před dietou.

Suplementy vhodné pro dietu: spalovač Lipo 6, kvalitní syrovátkový 100% protein, BCAA a glutamin.

 


Komentáře

Napsat komentář
DOPORUČUJEME
Recept na banánový chlebíček (banana bread)

Recept na nejlepší zdravý banánový chlebíček s ořechy a bez mouky

Poprvé v posilovně

Poprvé v posilovně, jak začít cvičit

Kefírová buchta - recept na fitness dezert

Kefírová buchta z ovesných vloček

Rychlá a sladká fitness snídaně - videorecept

Nejlepší rychlá fitness snídaně nebo svačina

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze