Posilování ramen - návod na mohutná a silná ramena

Základní cviky a trénink na pořádně silný a velký ramena

Posilování ramen je důležité pro symetrii horní části těla, dotváření tvaru těla do V i celkové mohutnosti, a proto byste jim měli věnovat velkou pozornost při svém tréningu. Pomůžou Vám také, pokud chcete zlepšit svoji váhu na bench pressu. Ramena dělíme na tři části: zadní, přední a boční část deltového svalu. Do svého tréninku byste je měli zařazovat 2x týdně a to jednou jako hlavní cvik.

Základní cviky na ramena

Tlaky na ramena

Jako hlavní cvik na ramena volím vždy tlaky. Tlaky je možné provádět v sedě s jednoručkami nebo ve stoje s velkou činkou. Toto je snad úplně základní cvik, který by měl provádět jak začátečník, tak pokročilý sportovec. Počty opakování jsou různé dle toho, co chcete docílit. Pro vývoj síly bych volil 5x3, nebo známou pyramidu 6x8,6,5,4,3,1 s většími pauzami mezi sériemi. Pro objem 5x5, při vyrýsování 5x10 s lehčí váhou a menšími pauzami mezi sériemi.

Předpažování

Při předpažování zabírá hlavně přední část deltového svalu. Zařazujeme ho jako doplňkový cvik k tlakům. Počet opakování opět záleží na Vás. Já volím 3x10-12. Pokud jste pokročilejší cvičenec, je dobré občas zařadit jednu sérii na víc, kde provedete 8 opakování, poté váhu snížíte o 2 kg, provedete opět opakování, zase váhu snížíte o 2 kg atd., až do úplného vyčerpání.


Upažování

Při upažování zabírá zadní část deltového svalu. Opět se jedná o doplňkový cvik. Počet opakování volíme obdobně jako u předpažování.


Toto jsou tři základní cviky, díky kterým získáte silné a velké ramena. Samozřejmě je spousta dalších doplňkových cviků, ale pokud nemáte dostatek času na cvičení, jsou tyto tři cviky dostačující. I u ramen nezapomínat, že platí stejné pravidlo jako u každé partie a to důležité časté střídání zátěže a opakování + doba „zotavení“ alespoň 48 hod. V případě přetrénování a nedostatečnému odpočinku budou ramena v lepším případě bolet a v horším si přivodíte nějaké zranění. Pokud pojedete stále stejný počet opakování a sérii, ramena si lehce zvyknou a dostanete se do stagnace.


Komentáře

Napsat komentář
15. února 2016
Fiton.cz
Ahoj Martine, samozřejmě, záda a ramena je dobrá kombinace. Doporučuji nejdříve odcvičit celé záda a pak až jít na ramena. Fitness zdar! :) Pavel
14. února 2016
martin
ahoj,je možne cvičit ramena současne se zady?
DOPORUČUJEME
Recept na banánový chlebíček (banana bread)

Recept na nejlepší zdravý banánový chlebíček s ořechy a bez mouky

Poprvé v posilovně

Poprvé v posilovně, jak začít cvičit

Kefírová buchta - recept na fitness dezert

Kefírová buchta z ovesných vloček

Rychlá a sladká fitness snídaně - videorecept

Nejlepší rychlá fitness snídaně nebo svačina

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze