Proč ráda cvičím ve fitness Contours - zkušenosti a recenze

Příběh naši čtenářky, která nikdy nebyla v posilovně a začala cvičit v Contours. Zajímá vás, jak to dopadlo?

Sport mám velice ráda (brusle, lyže, zumba, badminton), ale nikdy jsem nebyla fanouškem posiloven jako můj manžel. Po pár uštěpačných poznámkách mířenou na moji postavu jsem to už nevydržela a začala hledat místo, kam bych mohla chodit cvičit.

Ze začátku jsem se strašně bála, protože jsem nevěděla, co čekat. Já a posilovací stroje, cvičení a činky? To byl vždy dobrý vtip, nad kterým jsem se sama pobavila. Představa, že tam stojím, nevím co mám dělat a všichni po mě koukaj, mi zrovna sympatická nebyla.

Začala jsem tedy hledat na internetu něco konkrétně pro mě. Hledala jsem něco, kde můžu cvičit s trenérkou a nebude to stát 600 Kč na hodinu a pro začátek jsem také chtěla do dámského fitness, než se trošku otrkám a získám jistotu.

Seznam dámských fitness mi výběr značně ulehčil, poté už jsem si vybrala jen podle vzdálenosti, ceny a také hlavně referencí. Nakonec jsem začala chodit do fitness centra Contours. Fitness je pouze pro ženy, služby trenérky jsou v ceně, dobrá cena (cena je velmi dobrá vzhledem k tomu, že jsou v ní zahrnuty i služby trenérky) a na internetu jsem se dočetla, že jsou tam i velmi milí. Takže proč to nezkusit?

Na úplně první hodinu jsem se musela rezervovat, aby na mě měla trenérka 100% čas. Po pár návštěvách se ukázalo, že jsem si dělala starosti ohledně posilovny zcela zbytečně.

První návštěvu se mě ujala trenérka Sabča, která tu pracuje přes 2 roky. Sabča mi vysvětlila, jak to tady chodí a rovnou jsme si i lehce zacvičily. Vždy mi několikrát ukázala, jak cvičit na tom a na tamtom stroji atp. Pak mě kontrolovala a opravovala, ať cvičím správně a nechytnu špatné návyky hned od začátku. Po prohlídce fitka a cvičení jsme si sedli a zapovídali se o tom, jakého výsledku a jakých cílů chci cvičením dosáhnout.

Podle cíle mi pak slíbila dát doporučení na cvičení, jídelníček a udělat vše proto, abychom to společně zvládly.

Zkušenosti se cvičením v Contours

Ze začátku jsem chodila dle doporučení 2x až 4x týdně na kruhové tréninky, které mi pomohly z prvu úplně nejvíc, protože nás měla trenérka pořád pod dohledem a říkala nám, co a jak cvičit stále dokola.

Na kruhový trénink jsem se vždy dopředu raději přihlásila, ať mám 100% jistotu, že bude místo. Kruhové tréninky se toti cvičí jen v menších skupinkách, ať nás trenérka zvládá hlídat všechny při cvičení. Kruhový trénink v Contours mívá obvykle kolem 16 stanovišť, na kterých se vždy střídáme. Po každých 45 sekundách cvičení a krátkém odpočinku si pak stanoviště mezi sebou prohazujeme.

Po pár týdnech kruhových tréninků, chodívám cvičit i sama, ale na kruhové cvičení stále chodím a přidala jsem i zumbu, kterou prostě miluji. Super je, že i když chodím sama, tak vždy skočím za trenérkou, které tu je pořád a poradí mi se cviky na moje problémové partie (stehna a břicho).

Jelikož jsem se ze začátku strašně bála a nevěděla, co čekat od posiloven, rozhodla jsem se napsat malé povídání, jak se cvičí konkrétně v Contours. Chtěla bych tak vzkázat všem ženám, dívkám a maminkám, které ještě nebyly nikdy v posilovně, ať se určitě nebojí a jdou do toho.

Jako největší výhodu pro nás začínající považuji stálou pozornost, péči a trpělivost trenérek. Po pár týdnech cvičení už vím, co a jak a chodím cvičit i sama, ale přece jenom občas stále potřebuji poradit s něčím novým a pořádně namotivovat.

 Jarča Síkorová


Komentáře

Napsat komentář
31. ledna 2022
Blanka
Dobrý den jaké je prosím telefoni číslo na Karvinsku pobočku co mají uvedenou neexistuje
2. května 2019
Fiton.cz
Dobrý den, paní Dano, zde Vám posílám odkaz na všechny posilovny v Mostě, stačí si vybrat - https://www.fiton.cz/most/posilovny Přeji pěkný den :)
1. května 2019
Dana
Prosím vás, chi se zeptat zda je controls cvičení i v Mostě ? Nebo kde v Mostě je cvičení jen pro ženy pro začátečníky ? děkui za odpověd
12. října 2018
Fiton.cz
Dobrý den, paní Zdeňko, bohužel ve fitness Contours HEAT nebývá. Přeji pěkný den, Pavel
12. října 2018
zdenka
asi bych měla k dotazu ohledně H.E.A.T. přidat město..., Takže ve Frýdku-Místku.
12. října 2018
zdenka
máte v nabídce cviční H.E.A.T. _
23. srpna 2018
Fiton.cz
Dobrý den, paní Anno, v Nymburku bohužel fitness Contours není. Ve formuláři na webu www.fitnesszeny.cz/contours-tyden-zdarma v kolonce \"Pobočka\" uvidíte všechny posilovny Contours, které nabízí nezávazný týden zdarma. Přeji pěkný den! Za Fitness Contours Pavel, zákaznická podpora
23. srpna 2018
anna Mala
DEKUJEM RADA PRIDEM MUSIM NABRAT ODVAHU A PRO SIM JE TO V NYMBURKU
21. srpna 2018
Fiton.cz
Dobrý den, paní Anno. Samozřejmě ANO, ve fitness Contours pro vás trenérky vždy vyberou individuální zátěž s ohledem na věk a kondici, proto chodí do fitness všechny věkové skupiny :) Budeme se těšit na vaši návštěvu! Za Fitness Contours Pavel, zákaznická podpora
20. srpna 2018
anna
chcem se zeptat či mužem aj v mojem věku 66let chodit cvičit doposilovny doma cviči každy den hodinu mam činky 2kg zhubla som 10 kg jim zdravě vzali by stě mně
3. dubna 2018
Pavel za Fiton.cz
Dobrý den, paní Kristýno, ohledně dotazů na fitness Contours nebo nezávazného týdne zdarma můžete psát na info@fitnesszeny.cz
12. listopadu 2016
Hanka
Porad jsem vahala jakou posilovnu bych mela zkusit, protoze zadna z mych kamaradek necvici. Po precteni bych to asi take vyzkousela jako vy
2. prosince 2016
Jarka
Zdravím Petro, můžete, tajné to není. Za první měsíc to byly přesně 2 kila. Vím, že to není moc, ale můj cíl byl hlavně zpevnit, což se mi myslím daří :) Pokud budete chtít jen zhubnout, věřím že vám to půjde rychleji. Přeji mnoho štěstí.
30. listopadu 2016
Petra J.
Dobrý den, mohu se zeptat jen pro představu, kolik jste zhubla za první měsíc? Děkuji.
12. prosince 2016
Lucie
Moc hezky napsané Jarčo, já mám zase s Contours v Oloumoci moc dobré zkušenosti. Ať se vám daří
DOPORUČUJEME
Recept na banánový chlebíček (banana bread)

Recept na nejlepší zdravý banánový chlebíček s ořechy a bez mouky

Poprvé v posilovně

Poprvé v posilovně, jak začít cvičit

Kefírová buchta - recept na fitness dezert

Kefírová buchta z ovesných vloček

Rychlá a sladká fitness snídaně - videorecept

Nejlepší rychlá fitness snídaně nebo svačina

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze