Cena roční přípravy, motivace a zhodnocení první sezóny - Pavel Jurča Mens Physique

Zajímá vás motivace k soutěžení, spolupráce s trenérem a cena roční přípravy? Odpovídá čerstvý vícemistr ČR v kategorii Mens Physique.

„Pavle, co byl ten první impuls, když jsi si řekl, že chceš závodit a co tě k tomu vedlo?"

Vždy jsem takový ten "svět fitness" pozoroval jen z povzdáli. První počáteční impuls byl, když mi teď už bývalá přítelkyně domluvila trénink s ikonou české fitness scény Vojtou Koritenským. Setkání v tváři v tvář s takovou osobností mě opravdu namotivovalo dostatečně, abych se o soutěže začal zajímat více.

Pavel Jurča Men Physique

Pak jsem začal sledovat formu závodníků fitness physique, ke které jsem měl nejblíž a řekl si, když tam půjdu, horší než 4. být prostě nemůžu (myslím, že tenkrát jsem se díval na fotky ze soutěže GP Zbýšov). Na ten popud jsem se rozhodl najít trenéra, který má zkušenosti s trénováním závodníků v kategorii Mens Physique. Podepsal jsem roční spolupráci a bylo rozhodnuto. Chtěl jsem stát za rok na pódiu a to se taky stalo (smích).

„Jak vypadá Vaše spolupráce s trenérem a co to vše obnáší pro představu lidem, kteří si trenéra teprve hledají a ještě neví, co mají čekat?“

Hlavní je, aby u vás trenér vzbuzoval důvěru, protože když mu nevěříte na 100%, tak to nikdy fungovat nebude. S trenérem si musíte sednout na takové té lidské rovině i na představách do budoucna. Také je důležité aby vás dokázal namotivovat. Při výběru trenéra, jsem se také díval na zkušenosti s trenérstvím a na dosažené úspěchy.

Filip Šteflovič je první trenér, kterého jsem oslovil a také jsem u něho rovnou zůstal. Přesvědčil mě už od začátku jeho kamarádský a přitom profesionální přístup. Také mě dokázal skvěle motivovat, jak na tréninku, tak i s plány do budoucna. Teď po roce můžu v klidu říct, že jsem se rozhodl naprosto nejlíp, jak jsem mohl. Proto jsem také nedávno podepsal bez pochybnosti smlouvu na další rok.

Pavel Jurča

S každý trenérem je ta spolupráce naprosto rozdílná. My se s Filipem vídáme jednou za 2-3 týdny ve fitness Calisto ve Vyškově. Odjedeme spolu trénink a pak si sedneme a probíráme např. jak mi sedí strava, trénink atd. Podle toho vše přizpůsobujeme přímo na míru mě a mému tělu.

Pravidelně mi vypracovává jídelníčky a tréninky na míru, což je velmi důležité, abych zlepšoval svoje slabá místa, kterých mam požehnaně (smích). Jak se blížily závody, tak jsme se vídali častěji. Byl tu pro mě taky 24 hodin denně na telefonu. Jako další velké plus vidím, že s námi objel všechny mistrovské soutěže a i některé pohárovky.

„Vím, že je to trochu netradiční otázka, ale dost začínajících lidí by asi zajímalo: Kolik jste celkem zaplatil za přípravu na jarní sezónu?"

Hmmm, nejsem si jist, jestli to dokáži přesně spočítat. Když to vezmu za celou roční přípravu se vším všudy kromě jídla, vyšplhá se číslo téměř až na 100 000 Kč. Počítám do toho fitness, suplementy, vitamíny, trenéra + dojíždění za trenérem, startovné a cesta na soutěže, soutěžní barvy, soutěžní šortky, atd. Věřím ale, že by to šlo na dost věcech i ušetřit.

Beru to ale tak, že i kdybych nesoutěžil, tak bych do fitness chodil stále a suplementy bral taky :) Největší náklad byl asi za trenéra, ale byla to pro mě ta nejlepší investice. Bez Filipa a jeho zkušeností, bych nedosáhl nikdy tak skvělého výsledku. Navíc jsem se toho spoustu naučil, a takové zkušenosti vám nikdo zadarmo nedá.

Sezóna 2018 bude ještě o něco finančně náročnější, protože jsme s Filipem naplánovali také 1 nebo dvě mezinárodní soutěže. Jen startovné na mezinárodní soutěži stojí aspoň 200 euro + hotel, doprava a nástřik. No, musím doufat, že se mi podaří ulovit sponzora, abych mohl soutěží objezdit co nejvíce.

„Jak si spokojen s úspěchy v tvoji první sezóně? Udělal bys něco zásadního jinak v přípravě?"

Pavel Jurča

S úspěchy jsem spokojen úplně nejvíce. Na začátku se mi třeba ani nesnilo, že bych mohl hned první soutěž vyhrát mistra Moravy a Slezska. Byl to naprosto nepopsatelný pocit. A jak už tomu bývá, když přičichnete k vítězství, tak pak už budete chtít vyhrávat pořád.

Jako úplnému nováčkovi se mi podařilo 2x vyhrát první místo a na mistrovství České republiky vybojovat druhé místo. To je si myslím skvělý výsledek na první soutěžní sezónu.

Určitě budu muset zapracovat na stravě, to totiž nebyla 100% a ani v superkompenzaci ne. Vsadil jsem na sebe a na svůj pocit, ale teď už vím, že se budu raději řídit trenérovými rady. Trénink a ostatní věci byly stoprocentní. Jinak nic bych určitě neměnil.

„Prozradíš nám své soutěžní plány do budoucna?"

Příští rok plánuji nejspíše zase mistrovské soutěže v ČR + hlavně už účast na mezinárodních soutěžích. To bude pro mě to hlavní. Na jaře bych chtěl stihnout alespoň dvě. Předběžně to vypadá to na Diamond Cup na Maltě a v Ostravě. Jednou v budoucnu bych chtěl vyhrát profi kartu, ale to chce asi každý (smích).

„Je tu někdo, komu bys chtěl poděkovat?"

Ano, spoustě lidem. Nejvíce trenérovi Filipovi, že mi věřil a měl se mnou takovou trpělivost. Dále přátelům, SF7 týmu a lidem, kteří mi fandili, za jejich zprávy, motivaci a pozitivní energii, kterou mi dávali. Také bráchovi, který měl v práci pochopení pro moje stavy při 0g sacharidů a také mamce, která mi vyšla ve všem vstříc ve složité životní situaci.

Pavel Jurča Mistrovství České Republiky 2017 Pavel Jurca fitness - Mistrovstvi Moravy a Slezka 2017 Pavel Jurca fitness - men physique RCO Cup Olomouc - Pavel Jurča a SF7 team

Komentáře

Napsat komentář
DOPORUČUJEME
Recept na banánový chlebíček (banana bread)

Recept na nejlepší zdravý banánový chlebíček s ořechy a bez mouky

Poprvé v posilovně

Poprvé v posilovně, jak začít cvičit

Kefírová buchta - recept na fitness dezert

Kefírová buchta z ovesných vloček

Rychlá a sladká fitness snídaně - videorecept

Nejlepší rychlá fitness snídaně nebo svačina

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Druhy masa a jejich nutriční hodnoty

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze

Zdravé smažení v horkovzdušné fritéze